Bugün sahibi olduğumuz, yönettiğimiz Keten İnşaat Veli Keten tarafından kuruldu. Veli Keten, Erzurum, Türkiye, Almanya arasında çalıştığı ve kazandığı inşaat sektöründeki deneyimlerini 1977 yılında kurduğu Keten İnşaat çatısı altında birleştirdi.

Nişantaşı'nda Keten İnşaat ismini gördüğünüz ilk yapılar, rahmetle andığımız Veli Keten'in engin bilgi birikimi, deneyimi ve tecrübesiyle tasarlanmış ve uygulanmış binalardır.

Tüm değer ve ilkelerimizi, sektörde yarattığımız başarı ve güveni, Veli Keten sayesinde kurduğumuz, tasarladığımız, yaptığımız, başardığımız her projede, ''Veli Keten'' ismini yaşatmayı ve yaşamayı bir sorumluluk biliriz.

İşine olduğu kadar, ailesine, ülkesine gönülden bağlı olan, içtenliği ve samimiyeti ile ailesinin, çevresinin, çalışanlarının yüreğinde taht edinen Sayın Veli Keten'i, Keten İnşaat ailesi olarak varlığını hep yanımızda hissediyoruz, aziz hatırasını yaşatmak için çabalıyoruz.

Rahmetli Veli Keten, sadece bir işadamı olarak yaptıklarıyla gönülleri kazanmadı. İş dünyasında kazandıklarını ve sayısız diğer alanlarda sosyal sorumluluklarını bizlere sundu. Bir halk adamı olarak, tüm çalışanlarının ve müşterilerinin kalbinde taht kurdu. Veli Keten'in bize bıraktığı en büyük miras, kazandığı itibar, sevgi ve saygıdır. Biz Keten İnşaat olarak, Veli Keten'in hatırasını her zaman yaşatmak için, her gün ülkemiz ekonomisini ve toplumsal yaşantısını geliştirmek olduğunun bilinciyle, Keten isminin verdiği sorumlulukla çalışmaya devam edeceğiz.

Tüm değer yargılarımızın reisi olan, hepimizin hayatında doldurulmaz bir yere sahip Sayın Veli Keten'i saygıyla ve rahmetle anıyoruz.