01.08.2015 | Dünya

Ehil olmayan müteahhitler sektöre zarar veriyor

Haberin Görseli

Ehil olmayan müteahhitler sektöre zarar veriyor Sektörün önde gelen firmalarından Keten İnşaat Ltd. Şti. Başkanı Selahattin Keten, yeterli bilgi, donanım ve deneyime sahip olmayan kendilerine özgün bir tasarımlan bulunmayan taklit ederek iş yapan müteahhit firmaların sektörün imajım zedelediğini ve güvensizlik yarattığını söyledi. Nişantaşı bölgesinde de işinin ehli olmayan taklit ederek iş yapan müteahhit firma sayısındabir artış görüldüğünü belirten Keten, "Öyle ki yaptıkları işlerde olduğu gibi bizim projelerimizin dış cephe tasarımlarını taklit ediyorlar. Bu tür firmalara karşı vatandaşlarımızı uyarmak isterim.


01.06.2015 | ST Presul

Akıllı sistemlerle inşa edildi: Keten Haliç

Haberin Görseli

Akıllı Sistemlerle İnşa Edildi KETEN HALİÇ İstanbul Eyüp'te yükselen 6 katlı iki bloktan oluşan ve akıllı ev sistemi ile inşa edilen Keten Haliç Projesi, ulaşım avantajıyla dikkatleri üzerine çekerken, merkezi yerde yaşamak isteyenlerin yeni adresi haline geldi. Keten İnşaat Ltd. Şti. tarafından Eyüp'te inşa edilen Keten Haliç Projesi, büyük ilgi görüyor. 2 bin 185 metrekare arsa alanı üzerinde 6 katlı iki blokta 57 konut ve ticari birimlerden oluşan Keten Haliç Projesi özellikle ulaşım avantajı ile dikkat çekiyor. Akıllı ev sistemi ile inşa edilen ve Haliçport'un tam karşısında yer alan proje, lokasyon açısından oldukça avantajlı.


27.07.2015 | Zaman

Ehil olmayan müteahhitler sektöre zarar veriyor Keten İnşaat

Haberin linki

Müteahhit firma seçerken dikkat!
Binasını yenilmeye karar veren kişilere her şeyden önce sektörde güvenilir, marka
olmuş firmaları tercih etmelerini öneren Selahattin Keten, müteahhit firma seçerken
dikkat edilmesi gereken diğer noktaları ise şöyle anlattı: "Sektörde marka
olmuş firmalar dikkate alınmalı. Sonrasında ise firmanın semtlerinde hangi projeleri
yaptığının bakılmasını, gerçekleştirdiği projelerin detaylıca incelenmesini,
yenilediği binaların sonrasında da şirketin projesinin arkasında durup durmadığına
bakılmasını, verdiği sözlerin gerçekleştirip gerçekleştirmediğinin incelenmesini,
işi zamanında bitirip bitirmediğine ve inşaatları bitirdikten sonra
mahalle, semt, bölge değiştirip değiştirmediği gibi özelliklere dikkat etmelerini
tavsiye ederim."


27.07.2015 | Emlak Kulisi

Selahattin Keten Ehil olmayan müteahhitler sektöre zarar veriyor

Haberin linki

Sektörün önde gelen firmalarından Keten İnşaat Ltd. Şti. Başkanı Selahattin Keten de bu tarz iş yapan müteahhit firmaların sektörün imajını zedelediğini ve güvensizlik yarattığını söyledi. Nişantaşı bölgesinde de işinin ehli olmayan taklit ederek iş yapan müteahhit firma sayısında bir artış görüldüğünü belirten Keten, “Öyle ki yaptıkları işlerde olduğu gibi bizim projelerimizin dış cephe tasarımlarını taklit ediyorlar. Bu tür firmalara karşı vatandaşlarımızı uyarmak isterim. Bu tür firmalara vatandaşlarımız itibar etmesinler” dedi.


27.07.2015 | Emlak Gazetesi

Ehil olmayan müteahhitler sektöre zarar veriyor

Haberin linki

Ehil olmayan taklit ederek iş yapan müteahhit firmalar sektörde haksız rekabet yaratıyor. Sektörün önde gelen markalarından Keten İnşaat Ltd. Şti.’nin Başkanı Selahattin Keten, bu tür firmalara karşı vatandaşları uyararak, müteahhit firma seçerken dikkat edilmesi gereken kriterlere dikkat çekti.


27.07.2015 | Sözcü

Ehil olmayan müteahhitler sektöre zarar veriyor

Haberin linki

Basın Bülteni- Ehil olmayan müteahhitler sektöre zarar veriyor - Keten İnşaat
27 Temmuz, 2015 11:59 Kaynak: Haberler
Yazdır Paylaş Font Büyüklüğü

Ehil olmayan müteahhitler sektöre zarar veriyor
Ehil olmayan taklit ederek iş yapan müteahhit firmalar sektörde haksız rekabet yaratıyor.
Sektörün önde gelen markalarından Keten İnşaat Ltd. Şti.'nin Başkanı
Selahattin Keten, bu tür firmalara karşı vatandaşları uyararak, müteahhit firma
seçerken dikkat edilmesi gereken kriterlere dikkat çekti.


26.07.2015 | Emlak Kulisi

Anadolu Yakası’nda konut stoğu arttı

Haberin linki

Kentsel Dönüşüm Yasası'nın çıkarılmasının ardından başta Etiler, Nişantaşı, Kadıköy olmak üzere İstanbul'un prim potansiyeli yüksek semtlerinde parsel bazlı dönüşüm çalışmaları yapılıyor.


25.07.2015 | Ulusal Kanal

Kentsel dönüşüm

Haberin linki

19.07.2015 | Ekonomist

Anadolu Yakası’nda satışlar yavaşladı

Haberin Görseli

Nişantaşı, Etiler, Bağdat Caddesi'nde butik projeler üreten Keten İnşaat Başkanı Selahattin Keten, Anadolu Yakası'nda konut stokunun artması nedeniyle konut satışlarının yavaşladığını, önümüzdeki dönemde Avrupa Yakası'na odaklanarak proje geliştireceklerini söylüyor. il * © L Nişantaşı, Ulus, Şişli, Etiler ve Bağdat Caddesi'nde 15 şantiyede yaklaşık 200 konutluk proje çalışmaları yürüttüklerini belirten Keten, "Burada 30-35 milyon dolarlık yatırım yapılıyor. Anadolu Yakası'nda proje yoğunluğundan satışlar daha yavaş ancak Avrupa Yakası'nda satışlar çok daha iyi" diyor.


01.05.2015 | Gold News

Semt dokusuna uygun akıllı binalar üretiyor

Haberin Görseli

38 yıldır semt dokusuna uygun binalar yapıyoruz. Başta Nişantaşı olmak üzere İstanbul'un farklı bölgelerinde birçok konut projesini hayata geçiriyoruz. İstanbul'un birçok semtinde sağlıksız, eski binaların yıkılarak günün teknolojisine uygun, daha dayanıklı, uzun ömürlü ve çağdaş yapılanıl yapılmasını kendimiz için görev kabul ettik.


01.04.2015 | İnşaat ve Yatırım

Hacı Bektaş Veli Anadolu Lisesi’nin temeli atıldı

Haberin Görseli

Hacı Bektaş Veli Anadolu Lisesi Haber Bircan GÜZEL/ [email protected] Özel Statülü Dosteli Eğitim ve Kültür Vakfı'nın girişimleriyle İstanbul Küçükçekmece Atakent Mahallesi'nde kurulan Özel Statülü Hacı Bektaş Veli Anadolu Lisesi'nin temel atma töreni Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın katılımıyla gerçekleştirildi. Törene, Dosteli Eğitim ve Kültür Vakfı Yönetim Kurulu Üyeleri ile beraber Vakıf Üyesi Keten İnşaat Ltd. Şti. Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Keten ve AleviBektaşi önderleri de katıldı. Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, İslam'ın Alevi-Bektaşi yorumunun öğretileceği Hacı Bektaş Veli Anadolu Lisesi'nin, devlet yatırımı ile inşa edileceğini belirterek: "Lise, gerek milli eğitim gerek kültürümüz açısından çok önemli bir ilk adım" dedi.


01.04.2015 | İnşaat ve Yatırım

25 yıl önce kentsel dönüşü dedik

Haberin Görseli

Selahattin Keten "25 yıl önce kentsel dönüşüm dedik, lOO'ün üzerinde binayı yeniledik" Kentsel donuşum ve sağlam binalarda oturmanın önemine işaret eden Keten İnşaat Ltd. Şti. Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Keten: "25 yıldır Nişantaşı, Ulus ve Suadiye'de depreme dayanıksız binaları semt ve çevrenin dokusuna uygun olarak yeniliyoruz" açıklamasını yaptı. Türkiye'de kentsel dönüşümü 25 yıl önce başlattıklarını vurgulayan Keten İnşaat Ltd. Şti.'nin Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Keten, geçtiğimiz ay depreme dayanıksız binaların tehlikelerine dikkat çekti. Türkiye'de kentsel dönüşümün geç başladığını dile getiren Selahattin Keten: "Oysa kentsel dönüşüme 1999 yılındaki Marmara Depremi'nden hemen sonra başlanmalıydı, hemen yasa çıkmalıydı. Yasanın çıkışı gecikti, bu durum da Türkiye'ye zarar verdi. İstanbul'da binlerce eski yapı stoğu var. Bu yapıların bir an önce yenilenmesi lazım.


01.05.2015 | ST İnşaat Malzeme Ve Akıllı Bina Teknolojileri

Kentsel dönüşüme ada bazında imar verilmeli

Haberin Görseli

Kentsel dönüşüme ada bazında imar verilmeli" m Söyleşi: Yeliz Yirmibe§ 0 Fotoğraf: Turgay Arıcı Keten İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Keten, plansız kentleşmenin yarattığı sıkıntılara dikkat çekerek kentsel dönüşümdeki büyümenin ada bazında imarlar verilerek organize edilmesi gerektiğini önemle vurguluyor


01.04.2015 | Şantiye

25 yıl önce “kentsel dönüşüm” dedi, 100’ün üzerinde bina yeniledi

Haberin Görseli

25 yıl önce "kentsel dönüşüm" dedi 100'ün üzerinde binayı yeniledi... • Deprem Haftasında kentsel dönüşüm ve sağlam binalarda oturmanın önemine işaret eden Keten İnşaat Ltd. Şti. Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Keten, "25 yıldır Nişantaşı, Ulus ve Suadiye'de depreme dayanıksız binaları semt ve çevrenin dokusuna uygun olarak yeniliyoruz" dedi. Türkiye'de kentsel dönüşümü 25 yıl önce başlatan şirketlerden Keten İnşaat Ltd. Şti/nin Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Keten, Deprem Haftası'nda depreme dayanıksız binaların tehlikelerine dikkat çekti. Türkiye'de kentsel dönüşümün geç başladığını söyleyen Selahattin Kelen, "Oysa kentsel dönüşüme1999 yılındaki Marmara Depremi'nden hemen sonra başlanmalıydı, hemen yasa çıkmalıydı. Yasanın çıkışı gecikti, bu durum da Türkiye'ye zarar verdi. İstanbul'da binlerce eski yapı stoku var. Bu yapıların bir an Önce yenilenmesi lazım. Kentsel dönüşüm konusunda radikal kararlar alınarak hızlı hareket etmek gerekiyor" görüşünü kaydetti. Öte yandan insanların deprem konusunda giderek bilinçlendiğine de işaret eden Selahattin Keten, her geçen gün depreme dayanıksız binalarını yenilemek isteyen kişilerin sayısında artış olduğunu söyledi. Keten, "Deprem korkusu nedeniyle insanlar bir an önce binalarını yenileyip yeni binalarına geçmek istiyor, İnsanlar artık yavaş da olsa bilinçleniyor" dedi. 38 yıllık İş deneyimle Nişantaşı, Ulus, Şişli, Etiler ve Bağdat Caddesi civarında butik proje ve lüks konut inşa ettiklerini söyleyen Selahattin Keten, kentsel dönüşümü 25 yıl önce başlatan firmalardan biri olduklarının altını çizdi. "Kentsel dönüşümü çok zor şartlar altında yaptık. Kentsel dönüşümü, üçte iki çoğunluğun olmadığı dönemlerde herkesi mutlu ederek tamamen bireysel ilişkilerle Nişantaşı'nda başlayıp bugüne getirdik. Dönüşümü de yaparken mahalle sakinlerinin isteklerine ve semt dokusuna Selahattin KETEN Keten İnşaat Ltd. Şti. Yönetim Kurulu Başkanı uygun olarak gerçekleştirdik. Şu ana kadar daire sayıları 10 - 30 arasında değişen 100'ün üzerinde binayı yeniledik. Binaları yenilerken kalite, güvence ve ömür boyu garanti vermenin yanında bölgenin mimarisine ve dokusuna zarar verilmemesi gerektiğini ilke edinerek çalışmalarımızı gerçekleştirdik. Bizi marka haline getiren en temel ilkemizde bu" diye konuştu. Şantiye SSı «î ıo m ı kî " «g m s *f 25 yıl önce "kentsel dönüşüm" dedi 100'ün üzerinde binayı yeniledi... • Deprem Haftası'nda kentsel dönüşüm ve sağlam binalarda oturmanın önemine işaret eden Keten İnşaat Ltd. Şti. Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Keten, "25 yıldır Nişantaşı, Ulus ve Suadiye'de depreme dayanıksız binaları semt ve çevrenin dokusuna uygun olarak yeniliyoruz" dedi. Türkiye'de kentsel dönüşümü 25 yıl önce başlatan şirketlerden Keten İnşaat Ltd. Şti/nin Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Keten, Deprem Haftası'nda depreme dayanıksız bi- S naların tehlikelerine dikkat çekti. li| **" Türkiye'de kentsel dönüşümün geç başladığını söyleyen Selahattin Kelen, "Oysa kentsel dönüşüme1999 yılındaki Mar- | kiM* Jr'iî mara Depremi'nden hemen sonra başlanmalıydı, hemen yasa * uM[ " ** çıkmalıydı. Yasanın çıkışı gecikti, bu durum da Türkiye'ye zarar verdi. İstanbul'da binlerce eski yapı stoku var. Bu yapıların bir Önce yenilenmesi lazım. Kentsel dönüşüm konusunda ^ ğu radika] kararlar alınarak hızlı hareket etmek gerekiyor" görüşü- 4-^Uğ mT İ Kaj Öte yandan insanların deprem konusunda giderek bilinç- V BmM lendiğine de işaret eden Selahattin Keten, her geçen gün dep- [¦' MUş reme dayanıksız binalarını yenilemek isteyen sayısın- da artış Keten, "Deprem korkusu insanlar bir an önce binalarını yenileyip yeni binalarına geç- mek istiyor, İnsanlar artık yavaş da olsa bilinçleniyor" dedi. Selahattin KETEN 38 yıllık iş deneyimle Nişantaşı, Ulus, Şişli, Etiler ve Bağdat Keten jnşaat Ltd $ti# yönetim Kurulu Başkan. Caddesi civarında butik proje ve lüks konut inşa ettiklerini söyleyen Selahattin Keten, kentsel dönüşümü 25 yıl önce başlatan uygun olarak gerçekleştirdik. Şu ana kadar daire sayıları 10 - 30 firmalardan biri olduklarının altını çizdi. "Kentsel dönüşümü çok arasında değişen 100'ün üzerinde binayı yeniledik. Binaları yezor şartlar altında yaptık. Kentsel dönüşümü, üçte iki çoğunlu- nilerken kalite, güvence ve ömür boyu garanti vermenin yanınğun olmadığı dönemlerde herkesi mutlu ederek tamamen birey- da bölgenin mimarisine ve dokusuna zarar verilmemesi gerektisel ilişkilerle Nişantaşı'nda başlayıp bugüne getirdik. Dönüşümü ğini ilke edinerek çalışmalarımızı gerçekleştirdik. Bizi marka hade yaparken mahalle sakinlerinin isteklerine ve semt dokusuna line getiren en temel ilkemizde bu" diye konuştu.


03.04.2015 | Posta

38 Yıldır inşaat yapıyor

Haberin Görseli

Nişantaşı olmak üzere İstanbul'un farklı bölgelerinde birçok konut projesine imza atan Keten İnşaat, 38'inci yaşını kutluyor. Keten İnşaat Ltd. Şti. Yönetim Kumlu Başkanı Selahattin Keten, 38 yıllık iş deneyimiyle Nişantaşı, Ulus, Şişli, Etiler ve Bağdat Caddesi civarında butik proje ve lüks konutlar inşa ettiklerini belirterek, "38 yıldır yaptığımız her projenin başındayız, arkasındayız.


04.05.2015 | İnşaat Burada

Konut alıcısı seçime kadar temkinli

Haberin Görseli

Konut sektörünün, yaklaşan seçim öncesi, bekleme dönemine gireceği yönünde düşünceler ortaya konulurken, alıcıların beklentilerinin de Haziran sonrası daha net olarak şekilleneceği düşünülüyor.


30.03.2015 | House Beautiful

Akıllı sistem

Haberin Görseli

Eyüp’te yükselen 6 katlı iki bloktan oluşan Keten Haliç Projesi’nin ilk etabı teslim edilmeye başlandı. Haliçport’un karşısında yer alan ve 2+1, 3+1, 4+1 ile çatı dubleksinden oluşan projenin ikinci etabı ise Mayıs ayında teslim edilecek.


20.03.2015 | Emlak Pazarı

Keten Haliç’te ilk teslimler başladı

Haberin Görseli

Eyüp’te yükselen 6 katlı iki bloktan oluşan Keten Haliç Projesi’nin ilk etabı teslim edilmeye başlandı. Haliçport’un karşısında yer alan ve 2+1, 3+1, 4+1 ile çatı dubleksinden oluşan projenin ikinci etabı ise Mayıs ayında teslim edilecek.


06.07.2015 | Nişantaşı Postası

İstanbul’da estetik mimari anlayışı

Haberin Görseli

26.06.2015 | Cumhuriyet

Kentsel dönüşüm değil kentsel büyüme oldu

Haberin Görseli

04.06.2015 | Posta

Keten 15 şantiye ile dönüşümde rol alıyor

Haberin Görseli

Keten inşaat Başkanı Selahattin Keten Keten 15 dönüşümde rol alıyor İstanbul'un birçok semtinde sağlıksız, eski binaların yıkılarak günün teknolojisine uygun çağdaş yapıların yapılmasını kendileri için bir görev kabul ettiklerini ve kentsel dönüşümü ilk başlatan firmalardan biri olduklarını anlatan Keten inşaat Başkanı Selahattin Keten, "Eskiyen, ekonomik ömrünü doldurmuş binaları yıkıp, depreme dayanıklı, semt dokusuna uygun ve akıllı bina özelliklerine sahip yeni yaşam alanlarına dönüştürüyoruz. Şu ana kadar daire sayıları 30-50 arasında değişen 100'ün üzerinde binayı yeniledik" açıklamasında bulundu.


24.04.2015 | Dünya Gazetesi

Parsel bazında imar yerine, ada bazında imara geçilmeli

Haberin Görseli

Parsel bazında imar yerine ada bazında imara geçilmeli Kentsel dönüşümde alt yapı konusunda sıkıntı yaşandığını belirten Keten İnşaat'ın Başkanı Selahattin Keten, "Parsel bazında imarlarla bunu çözemeyiz. Kentsel dönüşümdeki büyümenin ada bazında imarlar verilerek düzenlenmesi gerek" dedi. İstanbul'da kentsel dönüşümün geç başladığını belirten Keten İnşaat Yönetim Kurulu Başkam Selahattin Keten, şu anda Türkiye genelinde 6,5 milyon civarında depremdHayanıksızbinabulunduğunu söyledi. Bu yapıların bir an önce yenilenmesi gerektiğine dikkat çeken Keten, "Aslında devlet yeterli desteği sağlıyor ancak biz inşaatçıların en büyük sıkıntısı, en büyük zorluk noktası bürokrasi oluyor. Bürokrasinin bu yönde daha hızlı bir şekilde dönmesi lazım ki eski bina rezervlerinin yenilenmesi kolaylaşabilsin" dedi. Keten, bir diğer sıkıntılarının ise plansız bir kentsel dönüşüm olduğunu belirterek şöyle konuştu: "Alt yapı konusunu yeteri kadar çözemedik. Ancak parsel bazında imarlarla bunu çözemeyiz. Kentsel dönüşümdeki büyümenin ada bazında imarlar verilerek organize edilmesi gerekiyor." Başta Nişantaşı olmak üzere İstanbul'un farklı bölgelerinde birçok konut projesine imzaatanKetenİnşaat, Ulus,Şişli, Etiler ve Bağdat Caddesi civarındabutik proje ve lüks konutlar inşa etmiş. 23 şantiyede çalışmalarına devam eden Keten inşaat, 5 yıldır Nişantaşı, Ulus ve Suadiye'de depreme dayanıksız binaları yeniliyor. Selahattin Keten, "İstanbul'un birçok semtinde sağlıksız, eski binaların yıkılarak günün teknolojisine uygun, daha dayanıklı, uzun ömürlü ve çağdaş yapıların yapıl- 'Gayrimenkul sektörü ikinci yarı hareketlenir' Selahattin Keten Seçim öncesinde her ne kadar bir biri ardına lansmanlar yapılsa da asıl hareketliliğin seçim sonrasında yaşanacağını belirtti. Seçime kadar bekle-gör politikasının uygulanacağım dile getiren Keten, "Seçim sürecinde sektörde bir yavaşlama olacaktır ancak bu yavaşlama seçim sonrası yerini canlanmaya bırakacaktır." dedi. Keten, sektörün büyüme hızı hakkında ise şu yorumda bulundu: "Ekonomide yüzde 3,5 civarında büyüme öngörülüyor. masını kendimiz için görev kabul ettik. Eskiyen, ekonomik ömrünü doldurmuşbinaları yıkıp, depreme dayanıklı, semt dokusuna uygun ve akıllı bina özelliklerine sahip yeni yaşam alanlarına dönüştürüyoruz. Şu anakadar daire sayıları 10-30 arasında değişen 100'ün üzerinde binayı yeniledik. Yeni projelerimi - Ben inşaat sektöründe ise yüzde 4,5 üzerinde bir büyüme olacağını tahmin ediyorum. Konut sektörünün son yıllarda olduğu gibi bu yıl da yükselişini sürdüreceğini düşünüyorum. Ancak fiyatlarda arsa Sır ve bunu olarak kendi :meliyiz. söylentiler (ruhsat aktığımızda adığını rebiliriz. Şu nda alım gücü çok düşük. Devlet seçim öncesi alternatifler geliştiriyor ancak yine de alım zor." zi de hayata geçiriyoruz" şeklinde konuştu. Kentsel dönüşümde devam eden projeleri var Selahattin Keten, bu yıl, devam eden projelerini tamamlama üzerine bir program belirlemiş. Kadıköy ve Eyüp'te devam eden sıfırdan projeleri bulunduğunu anlatan Keten, şöyle konuştu; "Etiler ve Ulus'ta da sıfırdan projelerimizi bitirdik. Eyüp'teki projemiz Silahtarağa'da yer alıy or. Tarihi y arımadanın uç tarafında yaklaşık 15 bin metrekarelik kapalı alanlı iki blok konut inşa ediyoruz. Mayıs sonunda tamamını teslim edeceğiz. Ayrıca Kadıköy'de 26 konutluk bir projemiz var. Bağdat Caddesi'nde 2 bin 500 metrekare bir iş merkezi yapıyoruz. Yine Kadıköy'de yapıp bitirdiğimiz 3 bin 500 metrekarelik 10 daire yapıp teslim ettik. Kentsel dönüşüm anlamında ise Şişli bölgesinde devam eden 17, Etiler'de ise 2 projemiz devam ediyor."


01.03.2015 | İnşaat ve Yatırım

%15 Devlet Katkısı

Haberin Görseli

Konut alacaklar için verilecek yüzde 15'lik devlet desteği olumlu bir gelişme. Uygulama, Türkiye ekonomisinin lokomotif sektörlerinden olan inşaat sektörünü kuşkusuz hareketlendirecek. Ancak bu kapsamda konut fiyatlarında yaşanabilecek artışa da dikkat etmek gerekir. Bu tür teşvikler fırsatçı kişiler nedeniyle konut fiyatlarında artışa da neden olabilir. Dikkat etmek gerekir. Diğer taraftan devletin ve belediyelerin, sektörü/fiyatları regüle etmek için geçmişte kurduğu yapılanmalar; lüks ve yüksek fiyatta konut üretmesi de önemli bir çelişki olmuştur. Devlet, konut alacaklara yüzde 15 destek vererek iyi bir girişim de bulunmuştur. Ama diğer tarafta sektörü regüle etme görevini de bir an önce hatırlamalıdır


21.03.2015 | Posta

Keten Haliç 2. etap teslimleri Mayıs’ta

Haberin Görseli

Keten Haliç ikinci etap teslimleri Mayıs'ta Keten İnşaat Ltd. Şti. tarafından Eyüp'te inşa edilen Keten Haliç projesinin ikinci etap teslimleri için geri sayım başladı. Birinci etabı teslim edilmeye başlanan projenin ikinci etabı ise Mayıs aymda teslim edilecek.


01.03.2015 | İndergi

Keten Haliç’te teslimler başladı

Haberin Görseli

Keten Haliç'te Teslimler Başladı Keten İnşaat Ltd. Şti. tarafından Eyüp'te inşa edilen Keten Haliç Projesi'nin birinci etabı teslim edilmeye başladı. 2 bin 185 metrekare arsa alanı üzerinde 6 katlı iki blokta 57 konut ve ticari birimlerden oluşan Keten Haliç Projesi'nin ikinci etabı ise Mayıs ayında teslim edilecek. Akıllı ev sistemi ile inşa edilen Keten Haliç Projesi'ne ilginin büyük olduğunu dile getiren Keten İnşaat Ltd. Şti. Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Keten, projenin bölgede kartlı otopark giriş sistemi, 7/24 resepsiyon, fitnes salonu, Türk Hamamı gibi birçok özelliği ile dikkat çektiğini söyledi. Keten Haliç Projesi'nde 2 yıl ince, 5 yıl da kaba inşaat garantisinin bulunduğunu ifade eden Selahattin Keten, Keten Haliç'in bulunduğu lokasyon açısından da ulaşım avantajı ile dikkatleri üzerine çektiğini kaydetti. Galata ve Beyoğlu'na yakın Galata ve Beyoğlu'na olan yakınlığıyla Keten Haliç'in İstanbul'un katma değeri en yüksek bölgelerinden birinde yer aldığını vurgulayan Selahattin Keten, "Bölgenin yapılaşmaya bağlı olarak ulaşım altyapısı sürekli gelişiyor, örneğin, 2012 yılında faaliyete geçen Kağıthane Bomonti Dolmabahçe tüneli bölgenin değerini artırdı. 2015 yılında ise faaliyeti planlanan Üçüncü Köprü ve bağlantı yolları ile 2017 yılında kanalın bitiminde yapılacağı açıklanan marina da Keten Haliç'in değerini daha da artıracak" dedi. Keten Haliç'te Teslimler Başladı Keten İnşaat Ltd. Şti. tarafından Eyüp'te inşa edilen Keten Haliç Projesi'nin birinci etabı teslim edilmeye başladı. 2 bin 185 metrekare arsa alanı üzerinde 6 katlı iki blokta 57 konut ve ticari birimlerden oluşan Keten Haliç Projesi'nin ikinci etabı ise Mayıs ayında teslim edilecek. Akıllı ev sistemi ile inşa edilen Keten Haliç Projesi'ne ilginin büyük olduğunu dile getiren Keten İnşaat Ltd. Şti. Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Keten, projenin bölgede kartlı otopark giriş sistemi, 7/24 resepsiyon, fitnes salonu, Türk Hamamı gibi birçok özelliği ile dikkat çektiğini söyledi. Keten Haliç Projesi'nde 2 yıl ince, 5 yıl da kaba inşaat garantisinin bulunduğunu ifade eden Selahattin Keten, Keten Haliç'in bulunduğu lokasyon açısından da ulaşım avantajı ile dikkatleri üzerine çektiğini kaydetti. Galata ve Beyoğlu'na yakın Galata ve Beyoğlu'na olan yakınlığıyla Keten Haliç'in İstanbul'un katma değeri en yüksek bölgelerinden birinde yer aldığını vurgulayan Selahattin Keten, "Bölgenin yapılaşmaya bağlı olarak ulaşım altyapısı sürekli gelişiyor, örneğin, 2012 yılında faaliyete geçen Kağıthane Bomonti Dolmabahçe tüneli bölgenin değerini artırdı. 2015 yılında ise faaliyeti planlanan Üçüncü Köprü ve bağlantı yolları ile 2017 yılında kanalın bitiminde yapılacağı açıklanan marina da Keten Haliç'in değerini daha da artıracak" dedi.


01.03.2015 | Şantiye

Konut sektörü hareketlenir ancak fiyat artışına dikkat

Haberin Görseli

Konut sahibi olmak isteyenlere yüzde 15 devlet desteğinin sektöre ivme kazandıracağını vurgulayan Selahattin Keten, konut fiyatlarında yaşanabilecek artışa da dikkat çekti.


01.02.2015 | Dünya İnşaat

Keten İnşaat, 25 yılda 100’e yakın bina yeniledi.

Haberin Görseli

Türkiye'de kentsel dönüşümü 25 yıl önce başlatan şirketlerden Keten inşaat Ltd. Şti.'nin Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Keten, Deprem Haftası'nda depreme dayanıksız binaların tehlikelerine dikkat çekti.


01.02.2015 | Dünya İnşaat

Sektör konut desteğini olumlu karşıladı

Haberin Görseli

Sektör temsilcileri, "Devlet katkısı desteği, sektöre verilen önemi ve duyulan güveni gösteriyor" dediler. Sektör, konut desteğini otumtu (çarşıtadı Konutta yüzde 15'e varan oranlarda devlet katkısı inşaat sektöründe olumlu karşılandı.


18.03.2015 | Alem Dekor

Nişantaşı Design Rooms

Haberin Görseli

Günümüz insanının hızlı yaşantısına uyum sağlayacak, günün yorgunluğunu atabileceği konforlu ve şık iç mekanlar bu küçük metrekarelerde kendisine yer bulurken kullanışlılık, dar alanların optimum şekilde değerlendirilmesi gibi konular öne çıkıyor.


11.03.2015 | Dünya

Kentleri yenilemek için hızlı hareket etmek gerekiyor.

Haberin Görseli

Türkiye'de kentsel dönüşümü yıllar önce başlatan şirketlerden Keten İnşaaf Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Keten, dayanıksız binaların tehlikelerine dikkat çekti.


01.03.2015 | Star

Keten Haliç’te ilk etap teslim edilmeye başlandı

Haberin Görseli

Keten Haliç'te ilk etap teslim edilmeye başladı KETEN İnşaat tarafından Eyüp'te insa edilen Keten Haliç Projesi'nin birinci etabı teslim edilmeye başladı. Akıllı ev sistemi ile insa edilen Keten Haliç Projesi'ne ılgının büyük olduğunu dile getiren Keten İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Selahattın Keten, projenin bölgede; kartlı otopark giriş sistemi, 7/24 resepsiyon, fitnes salonu, Türk Hamamı gibi birçok özelliği ile dikkat çektiğini söyledi. Keten Halle Projesi'nde 2 yıl ince, 5 yıl da kaba inşaat garantisinin bulunduğunu ifade eden 5elahattin Keten, Keten Halic'in bulunduğu lokasyon acısından da ulaşım avantajı ile dikkatleri üzerine çektiğini kaydetti. Selahhatın Keten Galata ve Beyoglu'na ofan yakınlığıyla da Keten Halic'in İstanbul'un katma değeri en yüksek bölgelerinden birinde yer aldığını vurguladı.


16.02.2015 | hurriyetemlak.com

Konut alıcısı temkinli

Haberin Görseli

16.02.2015 | Star Gazetesi

25 Yıldır kentsel dönüşüm yapıyor

Haberin Görseli Haberin linki

Kentsel dönüşümü ilk başlatan şirketlerden olan Keten İnşaat, 25 yıldır Nişantaşı, Ulus ve Suadiye’de depreme dayanıksız binaları yeniliyor. Keten İnşaat’ın 2. kuşak temsilcisi Selahattin Keten’e göre bu iş depremden hemen sonra başlamalıydı.


02.02.2015 | yenisafak.com

Fırsatçılara dikkat

Haberin Görseli

02.02.2015 | gazetevatan.com/konut-emlak

Konutta fiyat artışına dikkat

Haberin Görseli

02.02.2015 | star.com.tr/emlak

%15 Devlet desteği sektörü canlandırır ama…

Haberin Görseli