Bugünlerde en çok gündemdeki konu; Kentsel Dönüşüm. Özellikle İstanbul hepimizin tanık olduğu bir yapılanma sürecine girdi. Ekonomik ömrünü tamamlamış pek çok binanın yeniden inşa edildiği yoğun çalışmalara başlandı. Bu çalışmalardan en etkili projelerin yaratıcısı olan Keten İnşaat, daha önce Nişantaşı ve Şişli’de kentsel dönüşümde attığı önemli adımlarla adından sıkça söz ettirdi.

Kentsel dönüşümle yeni bir Türkiye yaratma fırsatı yakalandı. Bu iyi değerlendirildiği taktirde, sağlıklı yapılardan oluşan düzenli bir şehir yaratılması sağlanabilir. Bu anlamda Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca başlatılan kentsel dönüşüm uygulamaları ile Esenler, Beyoğlu, Gaziosmanpaşa, Küçükçekmece, Sarıyer, Sultangazi, Fikirtepe, Kadıköy ve Taksim’de on binlerce yapının yıkılıp tekrar inşa edilmesini gerektiriyor. Plansız ve sağlıksız bölgeler için elzem olan bu çalışmaların; önümüzdeki 10 yıl içerisinde arazi değerinden dolayı lüks semtlerde de yaygınlaşacağını öngörüyoruz.

Kentsel dönüşümde üzerinde durulması gereken hassasiyetler olması yadsınamaz. En başında o muhitte, o binada yaşayan insanların bu dönüşümden yararlanabilmesi sağlanmalıdır. O bölgede sadece sağlıklı ve modern binalar değil; bölgenin dokusuna uygun estetik bir mimari anlayış benimsenmelidir.

Diğer önemli hassasiyet de, kentsel dönüşümün şehri büyütmesini değil; mevcut olanı yenilemektir. Alt yapısı, trafiği, sosyal yaşam alanları da düşünülmelidir.
Kentsel dönüşümde her yerde göğü delen gökdelenler yapmak değil, bunun yerine insanların nefes alacağı yeşil alanların çoğaltılması gerekmektedir.

Tüm bunları gözardı etmeden yapacağımız her adım Kentsel dönüşümün amacına uygun ve olumlu hizmet etmesini sağlayacaktır.

Yaptığı projelerle, İstanbul emlak piyasasına getirdiği farklı bakış açısıyla sektörde 30 yıldır sorun değil çözüm üreten  Keten İnşaat; teknolojinin hızına uyum sağlayan, kaliteden asla ödün vermeyen çizgisiyle istikrarla dünden bugüne, bugünden yarına ülkesine hizmet etmeye devam edecektir.

Keten inşaat geldiği ve gideceği yeri iyi bilerek; tecrübesini gelecek yıllara büyüyüp gelişerek taşıyacaktır.