İstanbul’un gözbebeği Nişantaşı’nda geleneksel mimari anlayışımızla yaptığımız projelerle 30 yılı aşkın süredir sizlerleyiz.

İstanbul’un yeni yüzü yapılanırken mimari dokuya hep birlikte sahip çıkalım. Bunu yaparken de gerçekçi bir yaklaşımla bizi biz yapan değerlerimize sadık kalalım.

Yaşamı kalite ile inşa etme anlayışımız, güven ve huzur içinde bir şehir yaratma heyecanımızı sizlerle paylaşalım.

Burada sizlerle 7 Ocak’ta buluşmak, görüşlerimizi paylaşmak bizim için büyük bir gurur olmuştur. Bu gururu birlikte çoğaltmak, adına yaptığımız bu kahvaltıda sizlerle birlikte olmaktan çok mutluyuz ve çok gururluyuz…

Projelerimizin gözbebeği olan Keten Haliç’i, Keten İnşaat’ın kentsel dönüşümdeki duruşu ve inşaat sektöründe alacağımız taze soluklan konuşmak ve sizlerle paylaşmak istedik.

Eyüp’teki yeni projemiz Keten Haliç, Ocak ayında start alıyor. Keten İnşaat İstanbul’un tarihi ve en köklü semtlerinden Eyüp, lüks ve modern bir anlayışla buluşuyor.

Eyüp, Silahtarağa bölgesinin en güzel lokasyonunda yer alan “Keten Haliç Projesi” görünüm itibari ile günümüz teknolojisine uygun ve çağdaş mimari özelliklerini yansıtacak şekilde inşa edilecek. En son deprem yönetmeliğine uygun olarak tasarlanan proje, toplam inşaat alanı 14 bin 600 metrekare olan 2 görkemli binadan oluşacak.

Keten İnşaat yıllardır uyguladığı kişiye özel ücretsiz mimari danışmanlık hizmetini “Keten Haliç Projesi”nde de devam ettirecek. Keten İnşaat profesyonel bir ekip çalışması sonucu oluşacak “Keten Haliç Projesi”nde tasarımların her aşamasında müşteri ile beraber yol alınacağının altını çiziyor. Konutların cephesi ile beraber mutfak ve banyoların seramik, parke, boya rengi hatta kapı kollarına kadar olan detayları müşterilerin seçimleri ve beğenileri doğrultusunda gerçekleşmesi planlanıyor. 30 yıllık tecrübenin sağlamlaştırdığı Keten İnşaat, kalite ile şehir yaşamını birleştiriyor.

Bizce can güvenliği açısından önemli bir tehdit oluşturan hasarlı binaların, sadece onarılması ya da güçlendirme çalışması yapılması yetmiyor. Bu binaların güvenli bir şekilde hayat barındırabilmeleri için yıkılıp yeniden inşa edilmesi, böylece imar yapısı daha sağlıklı bir şehir amaçlanmalı. Ülkemizin yüz ölçümünün % 42’si birinci derece deprem kuşağı üzerindedir. İstatistiki çalışmalar Türkiye’de yaklaşık olarak her iki yılda bir yıkıcı deprem, her üç yılda bir de pek çok yıkıcı deprem olduğunu gösteriyor. Bu durum Türkiye’de kaçınılmaz bir doğal afet olduğunu ortaya koymaktadır. Toplam nüfusun büyük çoğunluğu deprem tehdidi altındadır. Türkiye’deki yapı stokunun büyük bir bölümü ise depreme dayanıksız durumda bulunmaktadır. Bu anlamda şehir yaşamına can güvenliğini kalite ile birlikte katmak istiyoruz.

Keten İnşaat semtin sosyal yüzüne olan yakınlığıyla Nişantaşı, Teşvikiye ve Şişli’nin piyasadaki tek temsilcisi olarak bilinmektedir. Bugüne kadar yaptığımız projeleri şehir merkezi gibi dokunulması en riskli alanlarda gerçekleştirip, özveriyle altından kalktık.
Yer alacağımız bütün projelerde Keten İnşaat ile birlikte güven, kalite ve modern kavramlarını sıkça duyurmaya ve yaşatmaya özen göstermekteyiz. Bu özeni birlikte yüceltmek, sektördeki duruşumuzu sağlamlaştırmak için hep birlikte hareket edeceğiz.