Nişantaşı’nda Emlak ve inşaat dendiğinde ilk akla gelen isimler arasında Keten İnşaat yer alıyor. Uzun yılardır İstanbul’un en seçkin semtlerinde ve Nişantaşı’nda yaptığı kişiye özel çalışmalarla adınsan söz ettiren Keten İnşaat kaliteden ödün vermeden inşa ettiği yapılarda kullandığı malzemelerde de iddialı ve birinci kalite markaları tercih ediyor. Nişantaşı’nda emlak satın almak isteyenler için kaliteli yaşam alanları sunan Keten İnşaat tüm çalışmalarının üzerinde titizlikle duruyor.

İşte Keten İnşaat imzası taşıyan yapılarda yaşamanın ayrıcalığı…

Binaların Genel Niteliği

Keten İnşaat imzalı yapılar genel görünüm itibariyle günümüz teknolojisine uygun ve çağdaş mimarinin en güzel örneklerinden birini yansıtacak şekilde tasarlanmaktadır. Bu doğrultuda aşağıda belirtilen niteliklerde farklı malzemeler hem iç mekanda, hem de dış cephede kullanılmaktadır. Bina inşaatına esas olacak projeler yürürlükteki imar mevzuatına, deprem yönetmeliğine ve zemin raporuna uygun olarak ilgili mercilerden tasdik ettirilerek uygulamaya konmaktadır. Zemin raporu inşaat öncesi alınarak, statik hesaplar bu rapora göre yapılmaktadır.

Bina Girişleri

Konut projelerimizdeki bina girişlerinde zemin uygulamalarında yüksek kalite özel kesim(cnc) doğal taş kaplamaları uygulanmaktadır. Merdiven basamaklarında kaydırmazlık bantları ya da özel işleme teknikleriyle detaylar çözümlenmektedir. Duvarlarda özel tasarım compact laminat, mermer profil detayları ve dekoratif ithal boya, kısmi olarak iniş içlerinde mozaik uygulamaları yapılmaktadır. Tavanlarda ise detaylı kartonpiyerler, gizli aydınlatmalar, asma-gergi tavan baskı uygulamaları gibi çok çeşitli konsept çalışmaları yapılmaktadır. Bina girişlerine dairelerle bağlantılı olarak renkli görüntülü diafon konulmaktadır. Ayrıca bina girişlerine dahili telefon hattı çekilip, güvenlik görevlisi için bekleme yeri yapılmaktadır.

Bahçe Düzenlemeleri

Binalarını çevre düzenlemesi ve bahçe uygulamaları binanın dizaynına uygun olarak peyzaj mimarlarımız tarafından tasarlanmaktadır. Yönetmeliğe uygun olarak rampalı giriş ya da asansörlü otoparklar yapılmaktadır.

Daire Antre ve Koridorları

Antre ve koridor zeminlerinde yüksek kalitede 1.Sınıf seramik, parke, doğal taş uygulamaları yapılmaktadır. Duvarlara saten boya, duvar kağıdı uygulanmaktadır. Antre tavanlarına gömme spotlu asma tavan yapılmaktadır. Antrelerde dairenin genel konseptine uygun özel tasarım portmantolar yapılmaktır.

Daire Salon ve Oda Bölümleri

Daire salon zeminlerinde 1.sınıf lamine parke veya masif ithal parke, oda zeminlerinde ve mutfakta da isteğe bağlı aynı şekil parke uygulanmaktadır. Tüm oda ve salon duvarlarına saten boya veya duvar kağıdı uygulanmaktadır. Salon ve odalarda isteğe bağlı kartonpiyer veya çevre tavan yapılmaktadır.

Mutfaklar

Mutfaklarda 1.sınıf masif ya da cilalı lake dolaplar; tezgahlarda Corian, policor, çimstone, mermer ya da granit malzemeler kullanılmaktadır. Tezgah arası gizli aydınlatmalar, zeminlerde genel konsepte ve koridora uygun olarak parke, seramik ya da mermer uygulamaları yapılmaktadır. Duvarlarda saten boya veya duvar kağıdı uygulanmaktadır. Mutfak tezgahlarında 1.sınıf damlalıklı evye, 1.sınıf paslanmaz krom davlumbazlı aspiratör, mülk sahibinin isteğine bağlı olarak 1.sınıf ankastre beyaz eşyalar kullanılmaktadır.

Banyolar

Banyolarda 1.sınıf masif, cilalı lake ya da cam dolaplar kullanılmaktadır. Boy dolapları, çamaşır makinesi, kurutma makinesi dolabı ve flotel aynalar ile dizaynlar desteklenmektedir. Duvar ve zeminlerde 1.sınıf seramikler ya da mermer uygulamalar yapılmaktadır. Ankastre banyo bataryaları, tepe duşlar, sürgülü el duşları ve lavabo bataryaları, gömme rezervuarlı klozetler, küvetler, jakuziler ve duş tekneleri 1.sınıf yerli ya da ithal marka kullanılmaktadır.

Daire Kapıları

Daire giriş kapıları Çelik olup,özel kilit sistemli ve ahşap görünümlü çelik kapılardır. Güvenlik için her daireye alarm hatları çekilmektedir. Daire içi kapıları; masif ve içi dolu olmakla beraber salon ve mutfak kapılarında bizote dekoratif camlar kullanılmaktadır.

ESKİ BİNALARINIZI YENİDEN İNŞA EDİYORUZ


Eski yapı stoğunuzu alıp, olası bir depreme dayanıklı olarak yeniden inşa ediyoruz.