İstanbul’un merkezi yerleşim yerleri arasında yer alan Şişli’ye farklı bir residence projesi geliyor. Çok katlı kalabalık bina yapısı ile bazı kesim tarafından trend olan recidensede yaşama mantığı bazı kesimler için ise yaşanması imkansız mekan bilincini akla getiriyor. Mahalle kültürü ve komşuluk ilişkilerine önem verenler için özel bir residence kurulsa yaklaşım tarzı ne olur acaba?

İşte Keten İnşaat Şişli’de tam da böyle bir projeye imza atmaya hazırlanıyor. Yıllardır yaptığı butik çalışmalarla İstanbul’un seçkin semtlerinde tarihi dokuya uygun olarak inşa ettiği yapılarla adından söz ettiren Keten İnşaat, bu sefer aynı butik anlayışı ile aile tipi Residence projesi ile yine farklı bir ilke imza atmaya hazırlanıyor. Aile ve komşuluk kültürünü residenseye taşımayı hedefleyen Keten İnşaat Şişli’deki projesinde 2+1, 3+1 ve dubleks daire seçenekleri sunacak. 1+1 dairelerin yer almadığı projede yaşayanları sosyal alanı ve konforu için de her şey düşünüldü.

Toplam 30.850 M2 İnşaat alanına sahip projede 3000 M2 sosyal alana,19.438 M2 konut alanı ile 5705 M2 Ticaret alanının yanında 4000 M2 otopark alanından oluşacak.

Keten İnşaat’ın Şişli’de hayata geçireceği Residence projesi; A tipi 2+1 18 adet, B Tipi 3+1 18 adet, C tipi 2+1 45 adet, D Tipi 3+1 51 adet olmak üzere toplamda 232 daireden oluşacaktır.

Her şeyin düşünüldüğü projede; yürüyüş parkurları, basketbol ve voleybol sahası, çok amaçlı tenis kortu, fitness ve aerobik salonu, sauna- masaj salonu ve dinlenme bölümleri, yarı açık yüzme havuzu, güneşlenme terası ile sinema odaları, alışveriş merkezleri, restoran, cafe, bar, kuru temizleme, kat temizliği, vale hizmeti gibi ihtiyaç duyulacak her şey bulunuyor.

Bahçe düzenlemesi ile de dikkat çekecek projede ayrıca kapalı otopark bulunacaktır.

Tüm yapılarında malzeme seçiminde ve sistemlerde uluslar arası normlara uygun bina inşa eden Keten İnşaat bu projede de bu normlar ölçüsünde hareket etmektedir. En son deprem yönetmeliğine uygun zemin etüdü ve zemin güçlendirmeleri yapılmış, radye temel ve perde beton sistemli betonarme taşıyıcı sistem kullanılmıştır.

ESKİ BİNALARINIZI YENİDEN İNŞA EDİYORUZ


Eski yapı stoğunuzu alıp, olası bir depreme dayanıklı olarak yeniden inşa ediyoruz.