01.11.2015 | İnşaat Yatırım

Güncel Projeler: Keten Haliç’te ticari alanlar satışa çıkıyor

Haberin Görseli

Akıllı ev sistemi ile inşa edilen ve Haliçporfun tam karşısında yer alan Keten Haliç'te yaşam başlamak üzere. Galata ve Beyoğlu'na olan yakınlığıyla Keten Haliç, İstanbul'un katma değeri en yüksek bölgelerinden birinde yer alıyor. Bölgenin yapılaşmaya bağlı olarak ulaşım altyapısı da sürekli gelişiyor. Keten İnşaat Ltd. Şti. tarafından inşa edilen, 6 katlı iki blokta 59 konut ve ticari birimden oluşan Keten Haliç'teki mağazalar sahiplerini bekliyor.


06.11.2015 | Dünya

Keten Haliç’te ticari alanlar satışa çıkıyor

Haberin Görseli

Keten Haliç'te ticari alanlar satışa çıkıyor Erfple yükselen Keten Haliç'te ticari alanbr satışa çrtryor. Keten İnşaat Ud. ŞtL tarahndan inşa edilen Keten Hafiç. 6 katfc iu blokta 59 konut ve ticari birimden oluşuyor. Yabancılann da talep gösterdiği ve dairelerin hemen hepsinin sahibini bulduğu Keten HaCçteki ticari birimler özellikle raoHya. beyaz eşya sektörü için cazip atanlar olarak dikkat çekiyor.


01.10.2015 | İnşaat ve Yatırım

Güncel Projeler: Keten Haliç

Haberin Görseli

Eyüp'te yükselen 6 katlı iki bloktan oluşan ve ulaşım avantajıyla dikkat çeken Keten Haliç Projesi'nde kalan son 10 daire için yepyeni bir kampanya başlatıldı. Dolar kurunun sabitiendiği Keten Haliç Projesi'nde yaşam başlamak üzere. Keten İnşaat Ltd. Şti. tarafından Eyüp'te inşa edilen ve büyük ilgi gören Keten Haliç Projesi'nde dairelerin hemen hepsi sahibini buldu. Yaşamın başlamak üzere olduğu ve özellikle yabancıların yoğun talep gösterdiği Keten Haliç'te kalan son 10 daire için ise alıcılara çok cazip bir kampanya sunuluyor.


27.09.2015 | Vatan

Doları 2.40’a sabitledi

Haberin Görseli

Doları 2.40 TL'de sabitledi KETEN İnşaat tarafından Eyüp'te inşa edilen Keten Haliç projesinde dairelerin hemen hepsi sahibini buldu. Yaşamın başlamak üzere olduğu Keten Haliç'te kalan son 10 daire için bir kampanya sunuluyor. Kalan 10 daire için dolar kuru 2.40 TL'de sabitlendi. Proje, 2+1, 3+1,4+1 ile çatı dubleksinden oluşuyor.


27.09.2015 | Star

Keten Haliç’te son 10 daire için cazip fiyatlı kampanya

Haberin Görseli

Keten İnşaat tarafından Eyüp'te insa edilen ve büyük ılgı gören Keten Halıc Projesi nde dairelerin hemen hepsi sahibim buldu. Yasamın başlamak üzere olduğu ve özellikle yabancıların yoğun talep gösterdiği Keten Haliç'te kalan son 10 daire ıcın ise alıcılara cok cazip bir kampanya sunuluyor.


01.09.2015 | İndergi

Kentsel dönüşüm değil kentsel büyüme yapılıyor

Haberin Görseli

Kentsel Dönüşüm Değil Kentsel Büyüme Yapılıyor Şu anda plansız bir kentsel dönüşüm gerçekleştirildiğini belirten Keten İnşaat Başkanı Selahallin Kelen, kenlsel dönüşümün ada bazında imarlar verilerek yapılması gerektiğini vurguladı Keten inşaat Ltd. Şti. Başkanı Selahattin Keten, Türkiye'de kentsel dönüşümün geç başladığına dikkat çekerek "Oysa kentsel dönüşüme 1999 yılındaki Marmara Depremi'nden hemen sonra başlanmalıydı, çünkü 1999 depremi sonrası kentte 18 bin 784 bina hasar gördü.


16.09.2015 | Sabah

Keten Haliç’te kur sabitlendi

Haberin Görseli

Keten Haliç'te kur sabitlendi Keten İnşaat tarafından Eyüp'te inşa edilen Keten Haliç projesinde yeni bir kampanya başlattı. Kalan son 10 daireler için dolar kuru 2.40 olarak sabitlendi. Akıllı ev sistemi ile inşa edilen ve Haliçport'un tam karşısında yer alan proje, 6 katlı iki bloktan oluşuyor. 2 bin 250 metrekare arsa alanı üzerinde toplam 72 konut ve ticari birimlerden meydana gelen Keten Haliç'te konutlar sahiplerine teslim edildi.


01.09.2015 | Business Life

Plansız bir kentsel dönüşüm gerçekleştiriliyor

Haberin Görseli

ürkiye'de kentsel dönüşümün geç başladığını belirten Keten İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Keten, "Oysa kentsel dönüşüme 1999 yılındaki Marmara Depremi'nden hemen sonra başlanmalıydı, çünkü 1999 depremi sonrası kentte 18 bin 784 bina hasar gördü. Yasa gecikmeden çıkmalıydı fakat gecikti ve bu durum da Türkiye'ye zarar verdi."


01.09.2015 | İnşaat ve Yatırım

Kentsel Dönüşüm Değil

Haberin Görseli

Keten İnşaat Başkanı Keten İnşaat Başkanı Selahattin Keten, 17 Ağustos Marmara Depremi'nin yıldönümünde Türkiye'deki kentsel dönüşümü değerlendirdi. Türkiye'de kentsel dönüşümün geç başladığına Selahattin Keten: "Oysa kentsel dönüşüme 1999 yılındaki Marmara Depremi'nin hemen ardından başlanmalıydı, çünkü 1999 depremi sonrası kentte 18 bin 784 bina hasar gördü. Yasa gecikmeden çıkmalıydı fakat gecikti ve bu durum da Türkiye'ye zarar verdi. Sürekli kenti büyüttük. Yeşil alanlara imara açtık, otobanlara devasa binalar yaptık. Bu kentsel dönüşüm değil. Altyapı konusu yeteri kadar çözülemedi. Bu sorunu çözmemiz lazım. Ancak parsel bazında imarlarla bunu çözemeyiz.


01.07.2015 | Dünya İnşaat

Keten İnşaat 15 şantiyesinde çalışmalara devam ediyor

Haberin Görseli

İstanbul'un birçok semtinde sağlıksız, eski binaların yıkılarak günün teknolojisine uygun çağdaş yapıların yapılmasını kendileri için bir görev kabul eden Keten inşaat, bugüne kadar 100'ün üzerinde binayı yeniledi. Keten inşaat Başkanı Selahattin Keten, eskiyen, ekonomik ömrünü doldurmuş binaları yıkıp, depreme dayanıklı, semt dokusuna uygun ve akıllı bina özelliklerine sahip yeni yaşam alanlarına dönüştürdüklerini belirtti.


17.08.2015 | Milliyet

Dönüşümde bürokrasiyi aşmak zor

Haberin Görseli

100'ün üzerinde bina yeniledi Keten İnşaat, olarak İstanbul'da kentsel dönüşümü başlatan ilk firmalardan biri olduklannı vurgulayan Selahattin Keten, 25 yıldır Nişantaşı, Ulus ve Suadiye'de depreme dayanıksız binalan semt ve çevrenin dokusuna uygun olarak yenilediklerini söyledi. Keten, şu ana kadar daire sapları 30-50 arasında değişen 100'ün üzerinde binayı yenilediklerini belirtti.


17.08.2015 | Yeni Mesaj

Kentsel dönüşüm plansız

Haberin Görseli

Türkiye'de yapılan kentsel dönüşümü değerlendiren Keten İnşaat Başkanı Selahattin Keten, şu anda plansız bir kentsel dönüşüm gerçekleştirildiğini belirtti. Keten, kentsel dönüşümün ada bazmda imarlar verilerek yapılması gerektiğini vurguladı. Türkiye'de kentsel dönüşümün geç başladığına Selahattin Keten, "Oysa kentsel dönüşüme 1999 yılındaki Marmara Depremi'nden hemen sonra başlanmalıydı çünkü 1999 depremi sonrası kentte 18 bin 784 bina hasar gördü. Yasa gecikmeden çıkmalıydı fakat gecikti ve bu durum da Türkiye'ye zarar verdi" dedi.


17.08.2015 | Vatan

Dnüşümde bürokrasiyi aşmak zor

Haberin Görseli

Selahattin Keten, 17 Ağustos depreminin 16. yılında kentsel dönüşümün önem ine dikkat çekerek, sürecin hızlı yürümesinin önündeki güçlü engellerden birinin bürokrasi olduğunu söyledi.


17.08.2015 | Hürses

Ehil olmayan müteahhitler sektöre zarar veriyor

Haberin Görseli

Yeterli bilgi, donanım ve deneyime sahip olmayan kendilerine özgün bir tasarımlan bulunmayan taklit ederek is yapan müteahhitler sektörde hem haksız rekabet yaratıyor hem de sektöre zarar veriyor.


12.08.2015 | Milat

Kentsel dönüşüm değil, kentsel büyüme yapılıyor

Haberin Görseli

Kentsel dönüşüm değil, kentsel büyüme yapılıyor KETEN İnşaat Ltd. Şti. Başkanı Selahattin Keten, 17 Ağustos Marmara Depremi'nin yıldönümünde Türkiye'deki kentsel dönüşümü değerlendirdi. Türkiye'de kentsel dönüşümün geç başladığına Selahattin Keten, "Oysa kentsel dönüşüme 1999 yılındaki Marmara Depremi'nden hemen sonra başlanmalıydı, çünkü 1999 depremi sonrası kentte 18 bin 784 bina hasar gördü.


12.08.2015 | emlakguncel.com

Plansız Bir Kentsel Dönüşüm Gerçekleştiriliyor

Haberin linki

17 Ağustos Marmara Depremi’nin yıldönümünde Türkiye’de yapılan kentsel dönüşümü değerlendiren Keten İnşaat Başkanı Selahattin Keten, şu anda plansız bir kentsel dönüşüm gerçekleştirildiğini belirtti. Keten, kentsel dönüşümün ada bazında imarlar verilerek yapılması gerektiğini vurguladı.


12.08.2015 | emlakkulisi.com

Türkiye’de kentsel dönüşüm plansız yapılıyor!

Haberin linki

Keten İnşaat Başkanı Selahattin Keten, şu anda plansız bir kentsel dönüşüm gerçekleştirildiğini belirtti. Keten, kentsel dönüşümün ada bazında imarlar verilerek yapılması gerektiğini vurguladı.


01.08.2015 | Ekonomix

Ehil olmayan müteahhitler sektöre zarar veriyor

Haberin Görseli

Türkiye'nin lokomotif sektörlerinden inşaatta ehil olmayan müleahhiller sektörü olumsuz etkiliyor. Yeterli bilgi, donanım ve deneyime sahip olmayan kendilerine özgün bir tasarımları bulunmayan taklit ederek iş yapan müteahhitler sektörde hem haksız rekabet yaratıyor hem de sektöre zarar veriyor. Sektörün önde gelen firmalarından Keten İnşaat Ltd. Şti. Başkanı Selahattin Keten de bu tarz iş yapan müteahhit firmaların sektörün imajını zedelediğini ve güvensizlik yarattığını söyledi.


01.08.2015 | Dünya

Ehil olmayan müteahhitler sektöre zarar veriyor

Haberin Görseli

Ehil olmayan müteahhitler sektöre zarar veriyor Sektörün önde gelen firmalarından Keten İnşaat Ltd. Şti. Başkanı Selahattin Keten, yeterli bilgi, donanım ve deneyime sahip olmayan kendilerine özgün bir tasarımlan bulunmayan taklit ederek iş yapan müteahhit firmaların sektörün imajım zedelediğini ve güvensizlik yarattığını söyledi. Nişantaşı bölgesinde de işinin ehli olmayan taklit ederek iş yapan müteahhit firma sayısındabir artış görüldüğünü belirten Keten, "Öyle ki yaptıkları işlerde olduğu gibi bizim projelerimizin dış cephe tasarımlarını taklit ediyorlar. Bu tür firmalara karşı vatandaşlarımızı uyarmak isterim.


01.06.2015 | ST Presul

Akıllı sistemlerle inşa edildi: Keten Haliç

Haberin Görseli

Akıllı Sistemlerle İnşa Edildi KETEN HALİÇ İstanbul Eyüp'te yükselen 6 katlı iki bloktan oluşan ve akıllı ev sistemi ile inşa edilen Keten Haliç Projesi, ulaşım avantajıyla dikkatleri üzerine çekerken, merkezi yerde yaşamak isteyenlerin yeni adresi haline geldi. Keten İnşaat Ltd. Şti. tarafından Eyüp'te inşa edilen Keten Haliç Projesi, büyük ilgi görüyor. 2 bin 185 metrekare arsa alanı üzerinde 6 katlı iki blokta 57 konut ve ticari birimlerden oluşan Keten Haliç Projesi özellikle ulaşım avantajı ile dikkat çekiyor. Akıllı ev sistemi ile inşa edilen ve Haliçport'un tam karşısında yer alan proje, lokasyon açısından oldukça avantajlı.


27.07.2015 | Zaman

Ehil olmayan müteahhitler sektöre zarar veriyor Keten İnşaat

Haberin linki

Müteahhit firma seçerken dikkat!
Binasını yenilmeye karar veren kişilere her şeyden önce sektörde güvenilir, marka
olmuş firmaları tercih etmelerini öneren Selahattin Keten, müteahhit firma seçerken
dikkat edilmesi gereken diğer noktaları ise şöyle anlattı: "Sektörde marka
olmuş firmalar dikkate alınmalı. Sonrasında ise firmanın semtlerinde hangi projeleri
yaptığının bakılmasını, gerçekleştirdiği projelerin detaylıca incelenmesini,
yenilediği binaların sonrasında da şirketin projesinin arkasında durup durmadığına
bakılmasını, verdiği sözlerin gerçekleştirip gerçekleştirmediğinin incelenmesini,
işi zamanında bitirip bitirmediğine ve inşaatları bitirdikten sonra
mahalle, semt, bölge değiştirip değiştirmediği gibi özelliklere dikkat etmelerini
tavsiye ederim."


27.07.2015 | Emlak Kulisi

Selahattin Keten Ehil olmayan müteahhitler sektöre zarar veriyor

Haberin linki

Sektörün önde gelen firmalarından Keten İnşaat Ltd. Şti. Başkanı Selahattin Keten de bu tarz iş yapan müteahhit firmaların sektörün imajını zedelediğini ve güvensizlik yarattığını söyledi. Nişantaşı bölgesinde de işinin ehli olmayan taklit ederek iş yapan müteahhit firma sayısında bir artış görüldüğünü belirten Keten, “Öyle ki yaptıkları işlerde olduğu gibi bizim projelerimizin dış cephe tasarımlarını taklit ediyorlar. Bu tür firmalara karşı vatandaşlarımızı uyarmak isterim. Bu tür firmalara vatandaşlarımız itibar etmesinler” dedi.


27.07.2015 | Emlak Gazetesi

Ehil olmayan müteahhitler sektöre zarar veriyor

Haberin linki

Ehil olmayan taklit ederek iş yapan müteahhit firmalar sektörde haksız rekabet yaratıyor. Sektörün önde gelen markalarından Keten İnşaat Ltd. Şti.’nin Başkanı Selahattin Keten, bu tür firmalara karşı vatandaşları uyararak, müteahhit firma seçerken dikkat edilmesi gereken kriterlere dikkat çekti.


27.07.2015 | Sözcü

Ehil olmayan müteahhitler sektöre zarar veriyor

Haberin linki

Basın Bülteni- Ehil olmayan müteahhitler sektöre zarar veriyor - Keten İnşaat
27 Temmuz, 2015 11:59 Kaynak: Haberler
Yazdır Paylaş Font Büyüklüğü

Ehil olmayan müteahhitler sektöre zarar veriyor
Ehil olmayan taklit ederek iş yapan müteahhit firmalar sektörde haksız rekabet yaratıyor.
Sektörün önde gelen markalarından Keten İnşaat Ltd. Şti.'nin Başkanı
Selahattin Keten, bu tür firmalara karşı vatandaşları uyararak, müteahhit firma
seçerken dikkat edilmesi gereken kriterlere dikkat çekti.


26.07.2015 | Emlak Kulisi

Anadolu Yakası’nda konut stoğu arttı

Haberin linki

Kentsel Dönüşüm Yasası'nın çıkarılmasının ardından başta Etiler, Nişantaşı, Kadıköy olmak üzere İstanbul'un prim potansiyeli yüksek semtlerinde parsel bazlı dönüşüm çalışmaları yapılıyor.


25.07.2015 | Ulusal Kanal

Kentsel dönüşüm

Haberin linki

19.07.2015 | Ekonomist

Anadolu Yakası’nda satışlar yavaşladı

Haberin Görseli

Nişantaşı, Etiler, Bağdat Caddesi'nde butik projeler üreten Keten İnşaat Başkanı Selahattin Keten, Anadolu Yakası'nda konut stokunun artması nedeniyle konut satışlarının yavaşladığını, önümüzdeki dönemde Avrupa Yakası'na odaklanarak proje geliştireceklerini söylüyor. il * © L Nişantaşı, Ulus, Şişli, Etiler ve Bağdat Caddesi'nde 15 şantiyede yaklaşık 200 konutluk proje çalışmaları yürüttüklerini belirten Keten, "Burada 30-35 milyon dolarlık yatırım yapılıyor. Anadolu Yakası'nda proje yoğunluğundan satışlar daha yavaş ancak Avrupa Yakası'nda satışlar çok daha iyi" diyor.


01.05.2015 | Gold News

Semt dokusuna uygun akıllı binalar üretiyor

Haberin Görseli

38 yıldır semt dokusuna uygun binalar yapıyoruz. Başta Nişantaşı olmak üzere İstanbul'un farklı bölgelerinde birçok konut projesini hayata geçiriyoruz. İstanbul'un birçok semtinde sağlıksız, eski binaların yıkılarak günün teknolojisine uygun, daha dayanıklı, uzun ömürlü ve çağdaş yapılanıl yapılmasını kendimiz için görev kabul ettik.


01.04.2015 | İnşaat ve Yatırım

Hacı Bektaş Veli Anadolu Lisesi’nin temeli atıldı

Haberin Görseli

Hacı Bektaş Veli Anadolu Lisesi Haber Bircan GÜZEL/ birun.guzel@anba.com.tr Özel Statülü Dosteli Eğitim ve Kültür Vakfı'nın girişimleriyle İstanbul Küçükçekmece Atakent Mahallesi'nde kurulan Özel Statülü Hacı Bektaş Veli Anadolu Lisesi'nin temel atma töreni Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın katılımıyla gerçekleştirildi. Törene, Dosteli Eğitim ve Kültür Vakfı Yönetim Kurulu Üyeleri ile beraber Vakıf Üyesi Keten İnşaat Ltd. Şti. Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Keten ve AleviBektaşi önderleri de katıldı. Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, İslam'ın Alevi-Bektaşi yorumunun öğretileceği Hacı Bektaş Veli Anadolu Lisesi'nin, devlet yatırımı ile inşa edileceğini belirterek: "Lise, gerek milli eğitim gerek kültürümüz açısından çok önemli bir ilk adım" dedi.


01.04.2015 | İnşaat ve Yatırım

25 yıl önce kentsel dönüşü dedik

Haberin Görseli

Selahattin Keten "25 yıl önce kentsel dönüşüm dedik, lOO'ün üzerinde binayı yeniledik" Kentsel donuşum ve sağlam binalarda oturmanın önemine işaret eden Keten İnşaat Ltd. Şti. Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Keten: "25 yıldır Nişantaşı, Ulus ve Suadiye'de depreme dayanıksız binaları semt ve çevrenin dokusuna uygun olarak yeniliyoruz" açıklamasını yaptı. Türkiye'de kentsel dönüşümü 25 yıl önce başlattıklarını vurgulayan Keten İnşaat Ltd. Şti.'nin Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Keten, geçtiğimiz ay depreme dayanıksız binaların tehlikelerine dikkat çekti. Türkiye'de kentsel dönüşümün geç başladığını dile getiren Selahattin Keten: "Oysa kentsel dönüşüme 1999 yılındaki Marmara Depremi'nden hemen sonra başlanmalıydı, hemen yasa çıkmalıydı. Yasanın çıkışı gecikti, bu durum da Türkiye'ye zarar verdi. İstanbul'da binlerce eski yapı stoğu var. Bu yapıların bir an önce yenilenmesi lazım.


01.05.2015 | ST İnşaat Malzeme Ve Akıllı Bina Teknolojileri

Kentsel dönüşüme ada bazında imar verilmeli

Haberin Görseli

Kentsel dönüşüme ada bazında imar verilmeli" m Söyleşi: Yeliz Yirmibe§ 0 Fotoğraf: Turgay Arıcı Keten İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Keten, plansız kentleşmenin yarattığı sıkıntılara dikkat çekerek kentsel dönüşümdeki büyümenin ada bazında imarlar verilerek organize edilmesi gerektiğini önemle vurguluyor


01.04.2015 | Şantiye

25 yıl önce “kentsel dönüşüm” dedi, 100’ün üzerinde bina yeniledi

Haberin Görseli

25 yıl önce "kentsel dönüşüm" dedi 100'ün üzerinde binayı yeniledi... • Deprem Haftasında kentsel dönüşüm ve sağlam binalarda oturmanın önemine işaret eden Keten İnşaat Ltd. Şti. Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Keten, "25 yıldır Nişantaşı, Ulus ve Suadiye'de depreme dayanıksız binaları semt ve çevrenin dokusuna uygun olarak yeniliyoruz" dedi. Türkiye'de kentsel dönüşümü 25 yıl önce başlatan şirketlerden Keten İnşaat Ltd. Şti/nin Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Keten, Deprem Haftası'nda depreme dayanıksız binaların tehlikelerine dikkat çekti. Türkiye'de kentsel dönüşümün geç başladığını söyleyen Selahattin Kelen, "Oysa kentsel dönüşüme1999 yılındaki Marmara Depremi'nden hemen sonra başlanmalıydı, hemen yasa çıkmalıydı. Yasanın çıkışı gecikti, bu durum da Türkiye'ye zarar verdi. İstanbul'da binlerce eski yapı stoku var. Bu yapıların bir an Önce yenilenmesi lazım. Kentsel dönüşüm konusunda radikal kararlar alınarak hızlı hareket etmek gerekiyor" görüşünü kaydetti. Öte yandan insanların deprem konusunda giderek bilinçlendiğine de işaret eden Selahattin Keten, her geçen gün depreme dayanıksız binalarını yenilemek isteyen kişilerin sayısında artış olduğunu söyledi. Keten, "Deprem korkusu nedeniyle insanlar bir an önce binalarını yenileyip yeni binalarına geçmek istiyor, İnsanlar artık yavaş da olsa bilinçleniyor" dedi. 38 yıllık İş deneyimle Nişantaşı, Ulus, Şişli, Etiler ve Bağdat Caddesi civarında butik proje ve lüks konut inşa ettiklerini söyleyen Selahattin Keten, kentsel dönüşümü 25 yıl önce başlatan firmalardan biri olduklarının altını çizdi. "Kentsel dönüşümü çok zor şartlar altında yaptık. Kentsel dönüşümü, üçte iki çoğunluğun olmadığı dönemlerde herkesi mutlu ederek tamamen bireysel ilişkilerle Nişantaşı'nda başlayıp bugüne getirdik. Dönüşümü de yaparken mahalle sakinlerinin isteklerine ve semt dokusuna Selahattin KETEN Keten İnşaat Ltd. Şti. Yönetim Kurulu Başkanı uygun olarak gerçekleştirdik. Şu ana kadar daire sayıları 10 - 30 arasında değişen 100'ün üzerinde binayı yeniledik. Binaları yenilerken kalite, güvence ve ömür boyu garanti vermenin yanında bölgenin mimarisine ve dokusuna zarar verilmemesi gerektiğini ilke edinerek çalışmalarımızı gerçekleştirdik. Bizi marka haline getiren en temel ilkemizde bu" diye konuştu. Şantiye SSı «î ıo m ı kî " «g m s *f 25 yıl önce "kentsel dönüşüm" dedi 100'ün üzerinde binayı yeniledi... • Deprem Haftası'nda kentsel dönüşüm ve sağlam binalarda oturmanın önemine işaret eden Keten İnşaat Ltd. Şti. Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Keten, "25 yıldır Nişantaşı, Ulus ve Suadiye'de depreme dayanıksız binaları semt ve çevrenin dokusuna uygun olarak yeniliyoruz" dedi. Türkiye'de kentsel dönüşümü 25 yıl önce başlatan şirketlerden Keten İnşaat Ltd. Şti/nin Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Keten, Deprem Haftası'nda depreme dayanıksız bi- S naların tehlikelerine dikkat çekti. li| **" Türkiye'de kentsel dönüşümün geç başladığını söyleyen Selahattin Kelen, "Oysa kentsel dönüşüme1999 yılındaki Mar- | kiM* Jr'iî mara Depremi'nden hemen sonra başlanmalıydı, hemen yasa * uM[ " ** çıkmalıydı. Yasanın çıkışı gecikti, bu durum da Türkiye'ye zarar verdi. İstanbul'da binlerce eski yapı stoku var. Bu yapıların bir Önce yenilenmesi lazım. Kentsel dönüşüm konusunda ^ ğu radika] kararlar alınarak hızlı hareket etmek gerekiyor" görüşü- 4-^Uğ mT İ Kaj Öte yandan insanların deprem konusunda giderek bilinç- V BmM lendiğine de işaret eden Selahattin Keten, her geçen gün dep- [¦' MUş reme dayanıksız binalarını yenilemek isteyen sayısın- da artış Keten, "Deprem korkusu insanlar bir an önce binalarını yenileyip yeni binalarına geç- mek istiyor, İnsanlar artık yavaş da olsa bilinçleniyor" dedi. Selahattin KETEN 38 yıllık iş deneyimle Nişantaşı, Ulus, Şişli, Etiler ve Bağdat Keten jnşaat Ltd $ti# yönetim Kurulu Başkan. Caddesi civarında butik proje ve lüks konut inşa ettiklerini söyleyen Selahattin Keten, kentsel dönüşümü 25 yıl önce başlatan uygun olarak gerçekleştirdik. Şu ana kadar daire sayıları 10 - 30 firmalardan biri olduklarının altını çizdi. "Kentsel dönüşümü çok arasında değişen 100'ün üzerinde binayı yeniledik. Binaları yezor şartlar altında yaptık. Kentsel dönüşümü, üçte iki çoğunlu- nilerken kalite, güvence ve ömür boyu garanti vermenin yanınğun olmadığı dönemlerde herkesi mutlu ederek tamamen birey- da bölgenin mimarisine ve dokusuna zarar verilmemesi gerektisel ilişkilerle Nişantaşı'nda başlayıp bugüne getirdik. Dönüşümü ğini ilke edinerek çalışmalarımızı gerçekleştirdik. Bizi marka hade yaparken mahalle sakinlerinin isteklerine ve semt dokusuna line getiren en temel ilkemizde bu" diye konuştu.


03.04.2015 | Posta

38 Yıldır inşaat yapıyor

Haberin Görseli

Nişantaşı olmak üzere İstanbul'un farklı bölgelerinde birçok konut projesine imza atan Keten İnşaat, 38'inci yaşını kutluyor. Keten İnşaat Ltd. Şti. Yönetim Kumlu Başkanı Selahattin Keten, 38 yıllık iş deneyimiyle Nişantaşı, Ulus, Şişli, Etiler ve Bağdat Caddesi civarında butik proje ve lüks konutlar inşa ettiklerini belirterek, "38 yıldır yaptığımız her projenin başındayız, arkasındayız.


04.05.2015 | İnşaat Burada

Konut alıcısı seçime kadar temkinli

Haberin Görseli

Konut sektörünün, yaklaşan seçim öncesi, bekleme dönemine gireceği yönünde düşünceler ortaya konulurken, alıcıların beklentilerinin de Haziran sonrası daha net olarak şekilleneceği düşünülüyor.


30.03.2015 | House Beautiful

Akıllı sistem

Haberin Görseli

Eyüp’te yükselen 6 katlı iki bloktan oluşan Keten Haliç Projesi’nin ilk etabı teslim edilmeye başlandı. Haliçport’un karşısında yer alan ve 2+1, 3+1, 4+1 ile çatı dubleksinden oluşan projenin ikinci etabı ise Mayıs ayında teslim edilecek.


20.03.2015 | Emlak Pazarı

Keten Haliç’te ilk teslimler başladı

Haberin Görseli

Eyüp’te yükselen 6 katlı iki bloktan oluşan Keten Haliç Projesi’nin ilk etabı teslim edilmeye başlandı. Haliçport’un karşısında yer alan ve 2+1, 3+1, 4+1 ile çatı dubleksinden oluşan projenin ikinci etabı ise Mayıs ayında teslim edilecek.


ESKİ BİNALARINIZI YENİDEN İNŞA EDİYORUZ


Eski yapı stoğunuzu alıp, olası bir depreme dayanıklı olarak yeniden inşa ediyoruz.